Horyzont zła


Wydawnictwo: Czarna Owca
Autor: Haylen Beck
Tytuł oryginalny: Here and Gone
Data wydania: 23 maja 2018
Liczba stron: 368

„Samotna matka ucieka ze swymi dziećmi z Nowego Jorku do Kalifornii od znęcającego się nad nią psychicznie męża. Kiedy na odludziu w Arizonie zatrzymuje ją budzący grozę szeryf, sytuacja wymyka się spod kontroli i kobieta zostaje aresztowana, a jej dzieci zabrane przez zastępczynię szeryfa. W areszcie Audra Kinney dowiaduje się, że w samochodzie jechała sama… FBI i policja stanowa oskarżają ją o zamordowanie dzieci. Ruszają poszukiwania ich ciał, a media w całym kraju przedstawiają zrozpaczoną matkę jako potwora.

Tymczasem wiadomość o zaginionych dzieciach trafia do mężczyzny, u którego wywołuje ona wspomnienia podobnych wydarzeń z jego życia. Danny Lee postanawia pomóc matce w jej walce o odzyskanie dzieci, którym grozi śmiertelne niebezpieczeństwo…”

   Wiele kobiet nie odchodzi od swoich partnerów, nawet jak przez nich cierpią. Dają przyzwolenie, żeby się nad nimi znęcać czy to psychicznie, czy fizycznie. Wiele też pozwala na takowe traktowanie swoich własnych dzieci. Nie rozumiem takich kobie i chyba nigdy nie będę w stanie zrozumieć tego, że przystają na krzywdzenie swoich dzieci.

   Haylen Beck nie stworzył jakiejś niesamowicie oryginalnej historii, a mimo to lektura porwała mnie całkowicie. Uwielbiam książki, których fabuła rozgrywa się w tle małomiasteczkowej atmosfery. Autor w ciekawy sposób poprowadził większość standardowych wątków. Zdecydowana większość była emocjonująca, a w jeden był w szczególności obrzydliwy i szokujący. Cała historia jest przedstawiona z kilku perspektyw, co pozwala na lepsze zobrazowanie tego co się dzieje wokół bohaterów. Akcja jest dynamiczna i bogata w zaskakujące zwroty akcji, co tylko dodatkowo ją nakręca.  Główna bohaterka sprawiała wrażenie takiej wiarygodnej oraz pełnokrwistej. Miała wady, ale i zalety. Nie była idealną matką, a mimo to była w stanie zebrać się w sobie i postawić się swojemu oprawcy, ratując siebie i dzieci. Autor umiejętnie wprowadził napięcie i utrzymał je aż do ostatnich stron. Tę książkę dosłownie się pochłania.

   W przyszłości bez chwili zwłoki sięgnę po inne książki autorstwa Haylen’a Beck’a.

Serdecznie dziękuję za egzemplarz Wydawnictwo Czarna Owca.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

ZAPOWIEDŹ: Unf*uck Yourself. Napraw się

Żelbeton

Mój zawodnik