Potworna


Wydawnictwo: CzyTam
Autor: MarcyKate Connolly
Tytuł oryginalny: Monstrous
Data wydania: 21 czerwca 2016
Liczba stron: 416

„Miasto Bryre cierpi pod wpływem magii złego czarownika. Jego klątwa sprawia, że dziewczęta chorują i znikają bez śladu, a wszyscy mieszkańcy żyją w strachu. Nikomu nie wolno wychodzić z domu po zmroku.

Kymera jednak może działać tylko nocą, niezauważona przez ludzi. Ojciec dziewczynki twierdzi, że nie zaakceptowaliby jej skrzydeł, śrubek na szyi czy zwieńczonego kolcami ogona. Zabiliby ją. Nie zrozumieliby, że została stworzona, by ratować dziewczęta z Bryre.

Mimo ostrożności wzbudza zainteresowanie chłopaka o imieniu Ren, który odkąd ją ujrzał, co noc zostawia dla niej przy fontannie różę. Okazuje się, że wie o ginących dziewczynkach, czarowniku i panoszącej się w mieście czarnej magii. A jego wiedza zmieni całe życie Kymery.”

   Przyznam się szczerze, że pierwsze co przyciągnęło mnie do tej książki, to była jej okładka. Dopiero po chwili przeczytałam opis i zostałam niesamowicie zaintrygowana.

   MarcyKate Connolly stworzyła niepowtarzalną i niebanalną historię. Fabuła opiera się na perypetiach niezwykłej dziewczynki. Kymera jest przeuroczą i przesympatyczną postacią i ma talent do pakowania się w tarapaty. Bez trudno mogłaby nawiązać przyjacielskie relacje z innymi, ale jej wygląd nie pozwala na to. Autorka wykreowała ciekawą postać, ale nie poprzestała tylko na tym. Świat, w którym przyszło żyć Kymerze również jest intrygujący. Pełen tajemnic, niebezpieczeństw i magii pomieszanej ze zwyczajnością. Connylly posługuje się barwnym i przyjemnym piórem. Całość czyta się dobrze i naprawdę szybko. Świetnie się przy niej bawiłam, jedynie zakończenie mnie rozczarowało. Autorka potraktowała końcówkę po macoszemu, jakby chciała to jak najszybciej skończyć.

   W tym miejscu chciałam jeszcze wrócić do okładka, która oprócz fenomenalnej grafiki, ma również niepowtarzalną fakturę. Aż miło się trzyma w dłoni, jakbym dotykała części Kymery.

   To ekscytująca i zarazem pouczająca lektura. Nada się dla każdego, nie tylko dla dzieciaków. Pokazuje, że nie można oceniać innych z góry. Zanim kogoś ocenisz, postaraj się go najpierw poznać. Każdy zasługuje na  szansę i akceptację. Książka uświadamia również, że nie warto kłamać i, że nawet najbliższe Ci osoby mogą Cię zawieść.

Serdecznie dziękuję za egzemplarz Wydawnictwo CzyTam.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Cykl: Dziesięć płytkich oddechów

Cykl: Marek Berner

Mój zawodnik