Player One


Wydawnictwo: Feeria Young
Autor: Ernest Cline
Tytuł oryginalny: Ready Player One
Data wydania: 4 kwietnia 2018
Liczba stron: 504

Rok 2041
   Ludzie są w stanie stworzyć swoje avatary,spełniające ich idealne wyobrażenia na swój temat.  Stają się wolni od jakichkolwiek kompleksów. Za pomocą zrobionej przez siebie postaci mogą wykonywać wszystkie interakcje w wirtualnym świcie. Ta niezwykle popularna gra, opiera się na popkulturze zaczerpniętej z lat 80. Wymyślił ją James Halliday, który stał się jednym z najbogatszych ludzi na świecie.
   Wkrótce mężczyzna ginie, a świat opanowuje całkowite poruszenie. Okazuje się, że w swoim testamencie ustalił spadkobiercą tego, kto odnajdzie  Wielkanocne Jajko ukryte w grze.  Nie jest to łatwe zadanie. Wielu próbuje, ale nikomu się nie udaje. Brak jakiegokolwiek progresu skutecznie wszystkich zniechęca. Kilka lat po śmierci Jamesa ktoś wreszcie trafia na cenną wskazówkę. Tą osobą jest Wade Watts, młody chłopak, który znajduje się teraz w niebezpieczeństwie.

   Widocznie Ernest Cline przyłożył się do napisania swojej książki. Mimo, że fabuła nie jest jakoś specjalnie skomplikowana, to klimat w jakim utrzymana jest cała historia robi swoje. Jest niesamowicie intensywny . Powrót do przeszłości zestawiony z wizją przyszłego świata, był celnym strzałem w dziesiątkę. Lektura całkowicie mnie zafascynowała i pochłonęła, co ułatwili nastoletni bohaterowie. Treść pochłania się lekko i przyjemnie. Akcja jest wartka, a kolejne strony znikają w błyskawicznym tempie i tak dochodzimy do końca. Końca, którego się nie spodziewałam i który mnie zaskoczył. Jednak nie jestem pewna czy w pozytywnym sensie, nad tym muszę się jeszcze trochę zastanowić.
   Reasumując jest to kawał naprawdę dobrego fantasy, który powinien docenić każdy czytelnik lubujący się w tym gatunku.

Serdecznie dziękuję za egzemplarz Księgarni Internetowej Dadada.pl


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

ZAPOWIEDŹ: Unf*uck Yourself. Napraw się

Żelbeton

Mój zawodnik