Była sobie dziewczynka Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści


Wydawnictwo: Tadam
Autor: Piotr Dobry
Tytuł oryginalny: Była sobie dziewczynka
Data wydania: 1 marca 2018
Liczba stron: 56

   „Była sobie dziewczynka” to fenomenalna książeczka, która jest w stanie zaskoczyć i zauroczyć starszych czytelników.
Z książki dowiadujemy się o wierzeniach, kulturze i zwyczajach obcych narodowości.  Poznajemy zabawy i zabawki, które umilały czas dzieciom z różnych epok. Ten lekki temat występuje w zestawieniu z wątkami o ogromnym znaczeniu i wadze. W subtelny i delikatny sposób zostały przedstawione problemy z niewolnictwem, bezdusznym obrzezaniem czy niesprawiedliwym brakiem możliwości edukacji  i rozwoju osobistego. Autor serwuje wiele naprawdę ciekawych faktów, o których do tej pory nie miałam nawet pojęcia, nakłania do większej dociekliwości. Uświadamia nas jak ciężkie jest życie dziewczynek, ile trudów i przeciwności stało na ich drodze. Obyczaje niektórych krajów i w teraźniejszości utrudniają codzienność małych kobietek.To dzieło pozwoliło mi szerzej otworzyć oczy. Jeszcze bardziej doceniam to, w jakich czasach żyję i w jakim państwie. To wielowymiarowa i pełnokrwista lektura, której przegapienie byłoby grzechem.
Nie da się nie wspomnieć o przepięknej szacie graficznej. Nie tylko okładka zachwyca, w środku czeka na czytelnika wiele urzekających i oryginalnych obrazów poszczególnych małych buntowniczek.

 Wydawnictwo: Tadam
Autor: Roch Urbaniak
Tytuł oryginalny: Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści
Data wydania: 15 marca 2018
Liczba stron: 64

   „Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści” to książka, która już samą okładką kusi i obiecuje niezwykłą literacką powieść, a swoim wnętrzem tę obietnicę spełnia.
Bardzo ciężko jakkolwiek opisać mi tę książkę, jest po prostu niezwykła. Czar i magia aż się z niej wylewają. Zarówno treść, jak i ilustracje są istną ucztą dla wyobraźni. Autor przy dużej dozie wesołości przekazuje wiele istotnych wartości i zachęca do spojrzenia na świat oczami dziecka. Wewnętrznego dziecka, które każdy z nas w sobie skrywa, ale niestety bardzo często je ogranicza i zapomina o tym, że świat jest niekończącą się przygodą. Potrzebowałam takiej niesamowitej podróży w głąb wyobraźni. 
   
Zapewniam, że te książki są warte uwagi Waszego dziecka.

Serdecznie dziękuję za egzemplarze Wydawnictwu Tadam.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Cykl: Dziesięć płytkich oddechów

Cykl: Marek Berner

Mój zawodnik