Za głosem serca

Wydawnictwo: Novae Res
Tytuł oryginalny: Za głosem serca
Data wydania: 2017
Liczba stron: 298
Olimpia jest typową szarą myszkę. Wycofana dziewczyna  nie przywiązuje uwagi do swojego wyglądu i całkowicie skupia się na nauce, uznawana jest za szkolną brzydulę i kujonkę.
Robert to jej zupełnym przeciwieństwem, jest powszechnie znany wśród mieszkańców całego miasta. Chłopak jest typowym szkolnym playboyem. Jest bogaty i przystojny, a to oszałamiające połączenie, które kusi i porywa tabuny dziewczyn.

Tych dwoje nie łączy kompletnie nic, aż do czasu losowania par na bal, którego nieoczekiwany wynik sprawi, że tych dwoje będzie miało okazję zbliżyć się do siebie.
W dzień owego przyjęcia, Olimpia całkowicie zmienia swój wizerunek i oczarowuje Roberta swoim nowym wyglądem. Zostawia on  dla niej swoją dotychczasową dziewczynę, Magdę. Porzucona i urażona partnerka planuje zemstę..


Monika Gut – Bartosiak wcale nie stworzyła oryginalnej i niepowielającej schematów historii, a jednak jest urzekająca i wciągająca. Fabuła nie zawsze pędzi, utartym już szlakiem bajkowego romansu. Jednak wątek miłosny nie był całkowicie dominujący, oprócz niego zostały poruszone tematy zmagania się z uzależnieniem i trudnymi relacjami z członkami rodziny. Sceny uczuciowe, które wywiązywały się pomiędzy głównymi bohaterami, nie były w żadnym stopniu przesłodzone i przesadzone. Akcja dosłownie pędziła na łeb, na szyję. Niektóre wątki zostały pourywane i ich niedokończenie trochę gryzło i irytowało.  Postacie wykreowane są na autentyczne i realistyczne, posiadają wady i zalety, nie są wyidealizowane. Całość prezentuje się bardzo dobrze i przyjemnie, łatwo się przy niej zrelaksować. 

Serdecznie dziękuję za egzemplarz Wydawnictwu Novae Res.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

ZAPOWIEDŹ: Unf*uck Yourself. Napraw się

Żelbeton

Mój zawodnik