Uśpione królowe

Wydawnictwo: Replika
Tytuł oryginalny: Uśpione królowe
Data wydania: 10 październik 2017
Liczba stron: 448

  Raz do roku, w różnych zakątkach Polski, w bestialski i brutalny sposób giną młode kobiety. Sprawcą ich śmierci jest niejaki Sprzedawca Snów, niedościgniony seryjny morderca. Policja od wielu już lat stara się odkryć motywy, które nim kierują. Jednak żadnej ze śmierci nie da się z niczym połączyć, ofiary zdają się być wybierane zupełnie przypadkowo. Zamordowane kobiety są sobie obce i kompletnie nic ich nie łączy.   Nadkomisarz Konrad Procner i komisarz Marcin Cieślar głowią się, żeby wpaść na trop zwyrodnialca i powstrzymać dalszą serię zabójstw.  Co nie jest takie proste, ponieważ nieuchwytny oprawca nie pozostawia żadnych śladów, oprócz tajemniczych listów, które pozostawia na miejscu zbrodni.
Mężczyźni znają się od małego. Wiedzą, że mogą na sobie polegać i darzą się wzajemnym zaufaniem. W końcu na ich drodze stają dwie kobiety, które przyniosą nieoczekiwany przełom w sprawie.

   Hanna Greń stworzyła romans przeplatany wątkiem kryminalnym.  Liczyłam na przewagę tego drugiego, więc odczuwam lekki zawód i niedosyt. Dynamiczna akcja, niekiedy przyprawia o zawrót głowy.  Jest sporo intrygujących zwrotów wydarzeń, które wciągają czytelnika. Autorka stawia nam wiele znaków zapytania i niedopowiedzeń, które utrzymują w napięciu. Jednak jest tego ciut przymało, większość tłumi wątek miłosny. Uczucie totalnie zaślepia głównych bohaterów, którzy totalnie nie myślą co robią, a efekty tego są widoczne w  niedalekiej przyszłości. To trochę skiepściło moją ocenę całej historii. Muszę przyznać jedno, trochę się uśmiałam. Mimo tych mankamentów muszę przyznać Hannie, że całość jest dopracowana i naprawdę przemyślana. Nie ma widocznych niespójności ani nieścisłości.  Książka, jak i płynnym styl autorki na pewno znajdą wielu zwolenników.

Serdecznie dziękuję za egzemplarz Wydawnictwu Replika. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

ZAPOWIEDŹ: Unf*uck Yourself. Napraw się

Żelbeton

Mój zawodnik