Ślad po złamanych skrzydłach

 Wydawnictwo: Kobiece
Tytuł oryginalny: A Trail of Broken Wings
Data wydania: 26 października 2017
Liczba stron: 488

   Spełnienie Amerykańskiego Snu. Pewna hinduska rodzina opuściła swoje dotychczasowe życie w Indiach i wyemigrowała do Stanów, żeby podnieść swój standard życia.
   Kalifornia. To właśnie tutaj dotarli Brent wraz z żoną Ranee i dwiema córeczkami, Tishą i Marin. Niedługo po przeprowadzce, na świat przychodzi Sonya, kolejna córka pary. Jednak nie wszystko wszyło tak, jak to sobie zaplanowali. Sfrustrowany niespełnionymi oczekiwaniami i nadziejami Brent, daje temu upust i wyżywa się na rodzinie. Mężczyzna posuwa się do przemocy wobec żony i dwóch córek, łaskawie oszczędzając trzecią od ciężkiej ręki. Ale nie od widoku cierpiących sióstr i matki.

W końcu nadchodzi czas, kiedy siostry postanawiają opuścić dom rodzinny, uciec od bestialskiego zachowania ojca i rozpocząć nowe życie. Bez bólu, cierpienia, udręczenia, poniżenia.

   Sonya staje się owianą sławą fotografką, która podróżuje po całym świecie i oddaje się swojej pasji.

   Tisha związała się z mężczyzną, który szczerze ją kocha i pragnie ich wspólnego dziecka.

   Marian wyszła za mąż i poświecą się wychowaniu córki oraz pracy.

Nieszczęśliwe dzieciństwo odcisnęło się na ich dorosłym życiu i nie są one w stanie założyć prawdziwie szczęśliwej rodziny. 

   Niespodziewanie ojciec kobiet zapada w śpiączkę. To wydarzenie sprawia, że wszystkie trzy wracają do rodzinnego domu. Wkrótce wychodzą na jaw nieoczekiwane fakty, które wszystko zmieniają.

   Sejal Badani stworzyła piękną i boleśnie prawdziwą historię. Autorka swoją powieścią porusza ciężkie tematy, które są jak najbardziej życiowe. Wydarzenia mające miejsce w powieści poruszają do głębi i wywołują intensywne odczucia. Z każdej strony wyziera dosłowny kolaż barw i emocji. Poznajemy również bliżej hinduską kulturę i tradycję, gdzie mężczyzna ma przyzwolenie używania przemocy wobec rodziny. Mamy możliwość szczerszego spojrzenia na sprawę, dzięki czterem różnym perspektywom. Wpływ przemocy na poszczególne kobiety jest zgoła odmienny, a ukazanie tego tematu jest dotkliwe i precyzyjne.  
   Całość wstrząsa czytelnikiem i daje do myślenia. Obok tej książki nie da się przejść obojętnie.


Serdecznie dziękuję za egzemplarz Wydawnictwu Kobiecemu.

Komentarze

  1. Nie da się przejść obojętnie także obok okładki, która jest pięknym dopełnieniem książki, która wewnątrz ma bardzo ważne treści!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

ZAPOWIEDŹ: Unf*uck Yourself. Napraw się

Żelbeton

Mój zawodnik