Murder Park. Park morderców

Wydawnictwo: Initium
Tytuł oryginalny: Murder Park
Data wydania: 30 listopada 2017
Liczba stron: 432

   U wybrzeży Stanów Zjednoczonych mieści się malownicza wyspa Zodiac Island. Niegdyś mieścił się na niej tętniący życiem park rozrywki. Niespodziewanie tragiczne wydarzenia sprawiły, że przerażeni ludzie opuścili to miejsce. Doszło tam do trzech brutalnych morderstw, po których park został zamknięty.
   Teraz, dwadzieścia lat po śmierci ostatniej z ofiar, lunapark ma zostać ponownie otwarty. Jednak w zupełnie innym charakterze, nie będzie już on przyjaznym miejscem dla rodzin z dziećmi. Będzie swoistą galerią osiągnięć morderców, jak i ich samych. Nowe centrum rozrywki dostało mroczną nazwę Parku morderców. Na pomysł ten wpadł Rupert Levin. Przedsiębiorca, który postanowił wykupić prawa do wyspy. 
Jeszcze przed oficjalnym otwarciem zaproszenie na wyspę dostaje kilkoro ludzi. Są to przedstawiciele mediów, jak i  osoby, które bywały w wesołym miasteczku za czasów zabójcy. W ramach atrakcji dla przybyłych zostaje zorganizowana zabawa w pseudo cele mordercy, która rozpoczyna się po odpłynięciu promu. Zaczyna się robić strasznie, gdy jakakolwiek łączność z resztą świata zostaje zerwana i pojawia się pierwsza prawdziwa ofiara… Czy to możliwe, że dawny przestępca znajduje się na wyspie?


Jonas Winner stworzył elektryzującą i emocjonującą historię, która z łatwością pochłania czytelnika. Początkowo akcja nie jest zbyt dynamiczna, fabuła jest naprawdę złożona skomplikowana. Więc zanim całkowicie wciągniemy się w lekturę tak, że nie będziemy się w stanie od niej oderwać, to chwilka minie. Opisy i wątki są spójne i nie zawierają zbędnych szczególików, które przytłaczają i robią za zapychacze.  Świetna kreacja bohatera, która skupia się na ich wyrazistych charakterach. Podczas lektury niejednokrotnie wystąpił dreszczyk grozy. Rewelacja!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

ZAPOWIEDŹ: Unf*uck Yourself. Napraw się

Żelbeton

Mój zawodnik