Król węży


Wydawnictwo: Jaguar
Tytuł oryginalny: The Serpent King
Data wydania: 11 kwietnia 2017
Liczba stron: 360

   Smętne i ponure miasteczko na południu Stanów Zjednoczonych, zamieszkałe przez zaściankową społeczność. Na tle wszystkich mieszkańców wyróżnia się trójka przyjaciół. Lydia, Dill i Travis są odmieńcami, którzy za swą inność są nieakceptowani. 

   Lydia jest uznaną blogerką modową. Marzy o studiach w Nowym Jorku i o lepszej przyszłości.  Dziewczyna ma to szczęście, że posiada tolerancyjnych rodziców.

   Dill jest niezwykle utalentowanym młodzieńcem, bowiem pięknie gra na gitarze i pisze piosenki. Chłopak jest wytykany palcami  przez grzechy swojego ojca, który został skazany za posiadanie pedofilskich materiałów i teraz odsiaduje swój wyrok.

   Travis jedyne oparcie w kręgu rodzinnym znajduje w ramionach matki. Pracujący w składzie drewna nastolatek, marzy o zostaniu pisarzem. Wisi nad nim widmo rodzinnej tragedii i jakby tego było mało jego ojciec jest bezdusznym brutalem, dla którego liczy się jedynie siła fizyczna i sport.  
Są młodzi i delikatni, niedługo kończą szkołę  z nadzieją na lepsze jutro.

   Jeff Zentner stworzył ponadczasową powieść  za pomocą, której pokazuje, że nawet w samych Stanach nie każdemu jest dane żyć,  jak w Amerykańskim Śnie.  W szczery i bezprecedensowy sposób,  ukazuje nam brutalne realia małomiasteczkowego życia, poprzez wprowadzenie trzech narratorów i przedstawiając tym samym trzy kompletnie różne perspektywy. Charaktery bohaterów, jak i problemy oraz emocje, które nimi targały, były zobrazowane w naprawdę poruszający i autentyczny sposób. Wciągająca fabuła, dosłownie upstrzona nieprzewidywalnymi zwrotami akcji.  Z książki napisanej w tak lekki i prosty sposób wyziera niezwykle poruszająca głębia uczuć. „Król węży” to jedna  z tych książek, które totalnie rozbijają czytelnika i zapisują się w pamięci na długo. Nie widzę w tej książce żadnych mankamentów. Fabuła, akcja, styl, opisy, dialogi, kreacja bohaterów – wszystko to było na jak najwyższym poziomie.

Mocne 10/10.

Serdecznie dziękuję za egzemplarz Wydawnictwu Jaguar. Komentarze

  1. Zaintrygowała mnie ta książka :) Dopiero dziś trafiłam na Twój blog. Bardzo mi się tu podoba. Oczywiście obserwuję i będę zaglądała częściej. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jesteśmy jak najbardziej na tak, bardzo zachęcająca wypowiedź!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

ZAPOWIEDŹ: Unf*uck Yourself. Napraw się

Żelbeton

Mój zawodnik