Efekty uboczne

 Wydawnictwo: Replika
Tytuł oryginalny: Side Effects
Data wydania: 26 września 2017
Liczba stron: 384

   Kate Bennet pracuje na stanowisku patologa w jednym z bostońskich szpitali. Dzięki swojej pracowitości i rzetelności dostaje  propozycje awansu w charakterze ordynatora. Co zupełnie nie podoba się to mężowi Kate, Jaredowi. Mężczyzna jest pod wyraźnym wpływem ojca, który jest niezwykle zawiedzony tym, że  kariera zawodowa jego syna stanęła na stanowisku prawnika.
Z kolei Jared jest zawiedziony myślą, że jego żona zamiast poświecić się domowi i urodzeniu wyczekiwanego przez niego potomka, skupia się na karierze.
Wszystko się komplikuje, gdy dwie zupełnie ze sobą niepowiązane kobiety, umierają z powodu zagadkowej choroby. W jajnikach kobiet zostają wykryte niezrozumiałe zmiany. Niespodziewanie również przyjaciółka Kate zapada na tę tajemniczą chorobę. W końcu lekarka odkrywa, że choroba kobiet jest ściśle związana z testami nielegalnych leków, które doprowadza ją do największego koncernu w Stanach. Od tej chwili znajduje się w niebezpieczeństwie, a jej życie wisi na włosku..

   Michael Palmer stworzył świetny medyczny thriller. Mroczna i ponura intryga, którą nam zaserwował nie pozwala oderwać się od lektury. Fabuła, wątki, opisy, to wszystko jest iście mistrzowsko dopracowane. Akcja jest napędzana rwistymi zwrotami akcja oraz ciekawością rozbudzaną przez tajemnicze wątki.  Palmer wykreował realnych i autentycznych bohaterów, którzy swoimi charakterami wzbudzają sympatię i przywiązanie czytelnika. Postać Kate, nie była wyidealizowaną superbohaterką tylko normalną kobietą ze słabościami. Była prawdziwa i dzięki niej cała historia nabrała wyraźnej wiarygodności.  Lekkie i przyjemne pióro autora, oraz brak skomplikowanej terminologii medycznej sprawiły, że z łatwością wsiąkało się w powieść.

   To jest moje pierwsze spotkanie z twórczością Michaela Palmera, ale to na pewno nie będzie nasze ostatnie spotkanie.  
7/10.

Serdecznie dziękuję za egzemplarz Wydawnictwu Replika. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Cykl: Dziesięć płytkich oddechów

Cykl: Marek Berner

Mój zawodnik