Dziesięć tysięcy słońc nad tobą

Wydawnictwo: Jaguar
Tytuł oryginalny: Ten Thousand Skies Above You
Data wydania: 27 września 2017
Liczba stron: 432

   Nastoletnia Margeurite Caine jest córką pary wybitnych naukowców, których celem jest udowodnienie istnienia innych wymiarów, będących alternatywną rzeczywistością. Małżeństwo dokonało niemożliwego i wynalazło Firebird - przyrząd, który przenosi ludzką świadomość do innego wymiaru. Jak można by się tego spodziewać, taki nieziemski wynalazek przykuł uwagę złych ludzi, którzy za wszelką cenę będą starali się go zdobyć.
 Bandyci szantażujący Marguerite atakują jej chłopaka, który wybrał się do innego wymiaru, żeby odszukać lek dla swojego chorego przyjaciela. Dusza chłopka zostaje rozszczepiona na cztery kawałki, a jej odłamki zostają rozsypane po kilku wymiarach. Dziewczyna na niebezpieczną misję, która ma na celu odnalezienie jej sympatii.  


   Claudia Gray stworzyła niebanalną powieść dla młodzieży. Pióro autorki jest lekkie, subtelne i naprawdę przyjemne. Oryginalna i nieprzewidywalna fabuła, pełna jest zaskakujących zwrotów akcji, które oplatają interesujące wątki. Niedopowiedzenia i różnego rodzaju intrygi rozbudzają pełną napięcia ciekawość. Całość jest niezwykle dynamiczna, co sprawia, że dosłownie pochłania się stronę za stroną. Gray w precyzyjny i barwny sposób opisuje poszczególne światy. Główna bohaterka została wykreowana na porywczą, dojrzałą i wzbudzającą sympatię postać. Od tej książki bardzo ciężko jest się oderwać, od razu bombarduje pytaniami „co dalej? co dalej?” i tyle z przerwy.. J
   Jednak nie tylko treścią czaruje, szata graficzna jest przepiękna.  Okładka idealnie oddaje klimat tej historii.

9/10.


Serdecznie dziękuję za egzemplarz Wydawnictwu Jaguar.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

ZAPOWIEDŹ: Unf*uck Yourself. Napraw się

Żelbeton

Mój zawodnik