Nieskończone światy Jane

Wydawnictwo: Jaguar
Autor: Kristin Cashore
Tytuł oryginalny: Jane Unlimited
Data wydania: 15 lutego 2018
Liczba stron: 480

   Tu Reviens jest tajemniczą i zapierającą dech w piersiach rezydencją. To właśnie w to niezwykłe miejsce trafia Jane. Osiemnastolatka znalazła się tutaj na prośbę swojej ukochanej cioci, która niedawno umarła. Dziewczynie, po jej śmierci, bardzo ciężko było się pozbierać. Rzuciła szkołę i zatrudniła się w księgarni. Teraz przepych i rozmach posiadłości całkowicie ją onieśmielają, a wśród jej mieszkańców, mających pełno sekretów, czuje się nieswojo.  

   Kristin Cashore udało się stworzyć naprawdę nietypową i czarującą historię. Początkowo ciężko było mi się wgryźć w treść. Już zaczęłam się zniechęcać, gdy nagle urok książki całkowicie mną zawładnął. Totalnie wciągnęłam się w lekturę, zaczarowana tym magicznym i nierealnym światem. Autorka wprost bombarduje czytelnika, kolejnymi zaskakującymi wydarzeniami. Treść to praktycznie sama błyskawiczna akcja, tutaj naprawdę wiele się dzieje. Aż dziw, że udało się to wszystko ułożyć w tak spójną i logiczną całość. Główna bohaterka jest zupełnie niestandardowa i niepowtarzalna. Ma bardzo osobliwe i urzekające cechy, choć początkowo wydaje się nijaka. Z kolejną stroną zaskarbiała sobie coraz większą sympatię. W książce przewija się sporo innych barwnych bohaterów, których osobowości są kompletnie różnorakie. Ta książka jeszcze przez długi czas nie da mi o sobie zapomnieć. Zrobiła mi istną sieczkę z mózgu. To zaskakująca i niebywała lektura! Na pewno warto po nią sięgnąć.

Serdecznie dziękuję za egzemplarz Wydawnictwu Jaguar.

Komentarze

  1. Okładka zapada w pamięć, Jaguar ostatnio robi coraz lepiej prezentujące się książki. A opis równie zachęca, chyba się na nią skuszę. ;)
    Pozdrawiam,
    Ada - czytasiee.wordpress.com

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Cykl: Dziesięć płytkich oddechów

Cykl: Marek Berner

Mój zawodnik