Tyberiusz. Cesarstwo nad przepaścią

 Wydawnictwo: Książnica
Tytuł: Tyberiusz. Cesarstwo nad przepaścią
Data wydania: 27 września 2017
Liczba stron: 448

   Tyberiusz, jako adoptowany syn cesarza Augusta obejmuje rządy w imperium rzymskim, po śmierci swojego rodzica adopcyjnego. Nowy władca oprócz problemów spowodowanych kierowaniem potęgą, musi się mierzyć z zadawnionymi konfliktami pomiędzy członkami rodziny. Śmiertelnym zagrożeniem dla spadkobiercy, jest opanowany szaleńczą aspiracją i pragnieniem poklasku człowiek, który  posunie się do wszystkiego aby dopiąć zamierzonego celu i zasiąść na tronie.
   Starożytność to okres, którego historię zgłębiam zapalczywą z przyjemnością. Z racji tego zamiłowania z wielką radością, napełniona ekscytacją sięgnęłam po powieść Michała Kubicza.

   Trudy rządzenia pociągały za sobą śmiertelne ryzyko. Wróg przecież może ujawnić się nawet wśród najbliższych. Rozbuchane ambicje i obsesyjne dążenie do władzy w dużym stopniu przyczynia się do bolesnego upadku.
   
Napięcie. Wszechogarniające i dogłębne napięcie. Szczelnie utkana sieć intryg nie pozwala oderwać się od czytania, nawet na chwilę. Bohaterowie i zmagania, z którymi nieustannie musieli się mierzyć, całkowicie zaprzątały moje myśli. Charaktery zdominowane przez pychę i arogancję, całkowicie wyzbywały się wszelkich skrupułów i poddawały przejmującej bezwzględności.

„Tyberiusz. Cesarstwo nad przepaścią” to emocjonująca i wciągająca lektura.  
10/10.

Serdecznie dziękuję za egzemplarz Wydawnictwu Książnica.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Skrzywdzona

Jutro należy do kotów

Mój zawodnik