Spirit Animals. Upadek BestiiSeria: Upadek Bestii. Spirit Animals

Wydawnictwo:  Wilga


Tom 1. Nieśmiertelni strażnicy                           Tom 2. Spalona ziemia                            Tom 3. Powrót
Autor: Eliot Schrefer                                     Autor: Victoria Schwab                       Autor: Varian Johnson
Tytuł oryginalny:  Immortal Guardians     Tytuł oryginalny: Broken Ground     Tytuł oryginalny:  The Return
Data wydania: 29 marca 2017                      Data wydania: 14 czerwca 2017           Data wydania: 27 września 2017    
Liczba stron: 224                                           Liczba stron: 240                                    Liczba stron:  220
  

Cała historia zaczyna się tak..

   Dwunastoletnia Kaiina według wierzeń swojego plemienia nie jest już dzieckiem. Tradycyjnie dziewczynce przydzielone zostają nowe i odpowiedzialne zadania. Pewnego dnia, podczas jeden ze swoich wędrówek na targowisko, zupełnie nieświadomie wywołuje  własnego zwierzoducha. Powszechne zdziwienie wywołuje wiadomość, iż jest nim ogromny słoń Dinesh, który jest jednym z legendarnych Wielkich Bestii Erdas.
Powrót tego wyjątkowego stworzenia, niemalże natychmiast przyciągnął uwagę opętanego chęcią władzy nad całą krainą Erdas, Zerifa. 
   Jakby tego było, Lenori – opiekunka i strażniczka Wszechdrzewa - odkrywa, iż pień Wszechdrzewa trawi tajemnicza choroba. Drzewo jest odpowiedzialne za podtrzymywanie więzi łączącej ludzi ze zwierzętami. Czasu na jego uratowanie pozostało niewiele, gdyż zostało ono niemalże doszczętnie zniszczone.

   Drzemiąca jak do tej pory potężna i straszna siła, w końcu budzi się do życia a czoła jej stawi czwórka przyjaciół – Melin, Abeke, Conor i Rollan.  

   Od tej pory na dzieci będzie czekać mnóstwo niebezpieczeństw w postaci ciężkich prób powstrzymania zagłady. Będą musieli się rozdzielić , a na ich drodze niejednokrotnie pojawią się naprawdę groźne przeciwności losu.  Stopniowe, jednak zauważalne zanikanie więzi ze zwierzoduchami i  tajemnicze plagi. Stopniowo będą pojawiać się kolejni sprzymierzeńcy, którzy będą im pomagać mierzyć się z tym wszystkim.
   Ich misja to szaleńcza gonitwa z upływającym czasem.

   Zagłębiając się w ten fantastycznie oryginalny świat, ponownie poczułam się jak dziecko. Autorzy wykreowali iście magiczny świat i obsadzili w nim równie niesamowitych bohaterów. Lekkość pióra i humor w niech zawarty sprawia, że czyta się je przyjemnie i  błyskawicznie. Fabuła porywa i bombarduje idealnie rozstawionymi zwrotami akcji. Co do bohaterów, to byli naprawdę przesympatyczni i uroczy. Z pełnym ekscytacji zaangażowaniem kibicowałam im, podczas tych wszystkich zmagań, którym musieli sprostać.
Niby książka kierowana jest do młodszych czytelników, jednak jestem pewna, że z łatwością wciągnie i starszych poszukiwaczy przygód.  Jedyne co mnie rozczarowało to, że czytałam je praktycznie na raz. Byłam tak zahipnotyzowana treścią, że z ledwością odrywałam się od lektury.

   Jak do tej pory byłam jedynie pod wrażeniem „Baśnioboru” Brandon’a Mull’a, a teraz rozpływam się również nad tą serią.

10/10.

Serdecznie dziękuję za egzemplarze Grupie Wydawniczej Foksal, Wydawnictwu Wilga.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

ZAPOWIEDŹ: Unf*uck Yourself. Napraw się

Goodbye Days

Król węży