Gwiazdy, które spłonęły

Wydawnictwo: Kobiece
Tytuł oryginalny: What Burns Away
Data wydania: 20 października 2017
Liczba stron: 376


   Clarie Spruce jest czterdziestoletnią, na pozór spełnioną życiowo kobietą. Mieszka w pięknym dużym domu, jest żoną cenionego lekarza i matką urzekającego chłopca. Do niedawna wiodła szczęśliwe życie, jednak wszystko się zmienia, gdy zaczyna jej brakować pracy i adoracji ze strony męża. Mężczyzna całkowicie poświęca się swojej pracy i nie zwraca uwagi na żonę, która poświeciła swoją karierę, żeby wychowywać ich synka. Nieustanny śnieg i brak bliskości sprawia, że zaczyna czuć się samotna i odosobniona. Jej myśli stają się coraz mroczniejsze, zastanawia się nad odejściem od partnera. Coraz częściej też wraca do wspomnień z młodości, rozmyśla nad swoim były chłopakiem.

Monotonne życie Clarie zostaje przerwane, przez niespodziewaną wiadomość, która dostała na Facebooku. Odezwał się do niej Dean, ów była licealna miłość. Między tym dwojgiem zaczyna odradzać się stare uczucie.

 
   „Gwiazdy, które spłonęły” to niezaprzeczalnie udany debiut Melissy Falcon Field. Autorka stworzyła wciągającą i niekiedy mroczną powieść, która w większości nie powiela tak bardzo utartych schematów. Fabuła zdaje się być jednocześnie nowatorska i standardowa. Początkowo akcja była dość stała, jednak pod koniec ruszyła z kopyta. Przyjemne i przystępne pióro Melissy ułatwiało zagłębienie się w historię. Głowna bohaterka wydawała się tym bardziej realistyczna, że  jej dzieciństwo faktycznie odbijało się na jej dorosłej postaci. Idealne skomponowanie przeszłości z teraźniejszością pomagało w rozumieniu Clarie.

   To pouczająca i życiowa książka, jej treść może być przestrogą dla wielu kobiet. 

Serdecznie dziękuję za egzemplarz Wydawnictwu Kobiecemu. 

Komentarze

  1. Czytałam i podobała mi się. Warto poświęcić kilka wieczorów, aby ją przeczytać, zdecydowanie! :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Cykl: Dziesięć płytkich oddechów

Cykl: Marek Berner

Mój zawodnik